ZIEDOJUMI PROFESORA DR. MED. JĀŅA V. KĻAVIŅA PIEMIŅAI.

Ziedojumi Profesora Jāņa V. Kļaviņa piemiņai

7 696€ no 10 000€ jau saziedoti

No mecenāta ziedotajiem līdzekļiem netiek ieturēti administratīvie izdevumi LU fondam.

Jūsu izvēlētā summa: €

Atceroties medicīnas profesoru un izcilo solo dziedātāju Jāni V. Kļaviņu, tiek aicināts ziedot Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes projektiem, kas saistīti ar onkoloģiju.
Savulaik pirms karalaika pārtraukumu, Jānis V. Kļaviņš ir studējis Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē (vienlaicīgi arī filozofijas fakultātē), kā arī iestājās LU studentu jauktajā korī “Dziesmuvara”.

Savā zinātnieka karjerā ASV Jānis V. Kļaviņš strādāja kā profesors patoloģijā Duke University, Columbia University, Cornell University College of Medicine un Albert Einstein College of Medicine. Viņš bija patoloģijas departamenta vadītājs Catholic Medical Center of Brooklyn and Queens. J. V. Kļaviņa darbs visu mūžu saistījās ar pētniecību vēža ārstēšanā, īpaši ar tā sauktajiem vēža norādītājiem jeb marķieriem.

Starp Jāņa V.Kļaviņa daudzajiem starptautiskajiem pagodinājumiem un apbalvojumiem, viņš 1990. gadā kļuva par Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju locekli, un 1991. gadā Latvijas Universitātes Goda doktors bioloģijas zinātnē. 2000. gadā viņš saņēma Paula Stradiņa balvu medicīnā, kā arī kļuva par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku – par nopelniem Latvijas labā. Starp Jāņa V. Kļaviņa sasniegumiem mūzikā – 1989. gadā slavenā Vīnes Šūberta biedrība apbalvoja viņu ar reti izdoto lielo zelta medaļu par Šūberta dziesmu izpildījumiem.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Jānis V. Kļaviņš strādāja kopā ar tā laika LU vadību, tāpat strādāja pie Medicīnas fakultātes atjaunošanas Latvijas Universitātē. Palīdzēja ar studiju programmas veidošanu, ziedoja instrumentus un literatūru atjaunotajai fakultātei. Tāpat Jānis V. Kļaviņš veica lielu darbu “Dziesmuvaras” atjaunošanā Latvijā.

• Jānis P. Kļaviņš mf
  • Valdis un Mārite Krūmiņi, Nils un Pauls Krūmiņi ar ģimenēm, Intra Ģērmanis ar ģimeni cita-augstskola
  • Daina Vanaga mf
  • Jānis un Valija Dobulāni mf