Vedīsim spožāko mūsdienu Dziesmu svētku mūziku uz Kanādas Latviešu Dziesmu svētkiem!

Koris Aura

71.570€ no 90.000€ jau saziedoti

Pēdējo gadu izcilāko jauno Dziesmu svētku repertuārā iekļauto skaņdarbu autors ir Raimonds Tiguls. Viņa komponētos darbus “Lec, Saulīte”, “Dod Dieviņi” un citus ir iemīļojusi un dzied līdzi visa tauta. Šo sajūtu kopā ar komponistu un Latvijas Universitātes (LU) kori “Aura” vēlamies aizvest arī mūsu tautiešiem Kanādā.
Lūgums atbalstīt šo iniciatīvu ar saviem ziedojumiem.

Raimonds Tiguls ir latviešu komponists, pianists, mūziķis, daudzu visā pasaulē izdotu mūzikas albumu autors un producents. Pazīstams kā ambientās un elektroniskās mūzikas pārstāvis. Vairākkārt saņēmis Mūzikas ierakstu Gada balvas. Starptautisko ievērību izpelnījies par saviem albumiem “Moonlight Sound Design” un “De Angelis”. Idejas autors un organizators Ārpasaules mūzikas koncertiem Tiguļkalnā, Talsos. 2022. gadā saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni par radošo izcilību un ieguldījumu Latvijas mūzikā.

LU jauktais koris “Aura”, kas LU Fizikas, Matemātikas un Optometrijas fakultātes ietvaros sāka savu darbību 2004. gadā, ir īpašs un iedvesmojošs kolektīvs. Pateicoties mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Edgara Vītola entuziasmam un kora dalībnieku saliedētībai, “Aura” ir piedzīvojis strauju izaugsmi un guvis lielus panākumus un godalgas gan vietējos, gan starptautiskos konkursos un koncertprojektos.

Koris, kurā muzicē 70 talantīgi dziedātāji no visas Latvijas, nodrošina augstu māksliniecisko un muzikālo kvalitāti, kas pierādīta ar daudzkārtīgu godalgu saņemšanu. Koris lepojas ar savu aktīvo dalību Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos, Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos “Gaudeamus” un citos nozīmīgos pasākumos.

Šogad koris ir saņēmis Augstāko novērtējumu koru skatēs un ir piedalījies “Koru karos”, iegūstot 3. vietu. Kora  diriģents, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas Mūzikas pedagoģijas katedras vadītājs Edgars Vītols šogad pirmo reizi stājās kopkora priekšā kā virsdiriģents XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos.

Raimonds Tiguls un koris “Aura” ir veiksmīgi darbojušies un guvuši panākumus savās mūzikas nozarēs.  Par šiem augstajiem panākumiem gan Raimonds Tiguls, gan koris “Aura” ir aicināti piedalīties XVI Dziesmu un Deju svētkos Kanādā 2024. gadā, kas pulcē tautiešus no visas pasaules.

Šis ir lielisks atzinības žests Latvijas māksliniekiem. Turklāt viņiem būs kopīga muzikālā programma, kas tiks veidota un izpildīta šajos svētkos. Tas dod iespēju Raimondam Tigulam un korim “Aura” kopīgi demonstrēt savu muzikālo talantu un radošumu starptautiskā skatījumā. Šis ir īpašs un prestižs uzaicinājums, kas ļaus izcili reprezentēt Latvijas kultūru.

Viena korista dalības maksa Kanādā ir 1360 eiro.

Papildinformācija par Raimondu Tigulu: https://raimondstiguls.com/ | Raimonda Tiguļa skaņdarbs

Papildinformācija par LU jaukto kori “Aura”: www.koris-aura.lv  | “Aura” skaņdarbs

• Enija Zaķe VFF
  • Dažādi ziedotāji Koris Aura koncerts