Ziedojumi Profesora Jāņa V. Kļaviņa piemiņai

Ziedojumi Profesora Jāņa V. Kļaviņa piemiņai

9.405€ no 10.000€ jau saziedoti

No mecenāta ziedotajiem līdzekļiem netiek ieturēti administratīvie izdevumi LU fondam

Maksājuma veids:

Ziedojuma summa: €

Izvēlēties maksājuma veidu
Personīgā informācija

Nodibinājums "Latvijas Universitātes fonds"

Reģ. Nr. 40003412490

Vaļņu iela 10-2, Rīga, Latvija, LV-1050

Ziedojuma apmērs 150€

Kļūda: Jums jāpiekrīt privātuma politikai.

Kļūda: Jums ir jāpiekrīt ziedojuma noteikumiem un ziedošanas atgriešanas/ atmaksas nosacījumiem.

MasterCard, Visa logotipi

Droši pirkumi internetā ar Mastercard un Visa

Šogad izcilais medicīnas profesors Jānis V. Kļaviņš svinētu savu 100 gadu jubileju. Par godu šai jubilejai viņa dēls Filips Kļaviņš aicina ziedot tēva piemiņas stipendijai.

Atceroties medicīnas profesoru un izcilo solo dziedātāju Jāni V. Kļaviņu, tiek aicināts ziedot Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes projektiem, kas saistīti ar onkoloģiju.
Savulaik pirms karalaika pārtraukumu, Jānis V. Kļaviņš ir studējis Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē (vienlaicīgi arī filozofijas fakultātē), kā arī iestājās LU studentu jauktajā korī “Dziesmuvara”.

Savā zinātnieka karjerā ASV Jānis V. Kļaviņš strādāja kā profesors patoloģijā Duke University, Columbia University, Cornell University College of Medicin un Albert Einstein College of Medicine. Viņš bija patoloģijas departamenta vadītājs Catholic Medical Center of Brooklyn and Queens. J. V. Kļaviņa darbs visu mūžu saistījās ar pētniecību vēža ārstēšanā, īpaši ar tā sauktajiem vēža norādītājiem jeb marķieriem.

Starp Jāņa V.Kļaviņa daudzajiem starptautiskajiem pagodinājumiem un apbalvojumiem, viņš 1990. gadā kļuva par Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju locekli, un 1991. gadā Latvijas Universitātes Goda doktors bioloģijas zinātnē. 2000. gadā viņš saņēma Paula Stradiņa balvu medicīnā, kā arī kļuva par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku – par nopelniem Latvijas labā. Starp Jāņa V. Kļaviņa sasniegumiem mūzikā – 1989. gadā slavenā Vīnes Šūberta biedrība apbalvoja viņu ar reti izdoto lielo zelta medaļu par Šūberta dziesmu izpildījumiem.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Jānis V. Kļaviņš strādāja kopā ar tā laika LU vadību, tāpat strādāja pie Medicīnas fakultātes atjaunošanas Latvijas Universitātē. Palīdzēja ar studiju programmas veidošanu, ziedoja instrumentus un literatūru atjaunotajai fakultātei. Tāpat Jānis V. Kļaviņš veica lielu darbu “Dziesmuvaras” atjaunošanā Latvijā.

Vairāk informācijas

Ikviens ziedojums ir svarīgs!

Paldies ziedotājiem!

  • Fēlikss Rūmnieks
  • George Birkmayer Cita augstskola
  • Inese Vanaga
  • Anastasija Rudņickiha BF
  • Filips Kļaviņš
  • Filips Kļaviņš
  • Filips Kļaviņš
  • Mārtiņš Krūmiņš
  • Ilga Kļaviņa